بازديدكنندگان

امروز: 11
ديروز:19
اين هفته: 85
هفته‌ي گذشته: 233
اين ماه: 588
ماه گذشته: 820
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1
 

سامانه پیام یاد

امروزه، متخصصين آموزش توصيه مي كنند كه آموزش در كلاس هاي درس از سخنراني هاي يكطرفه (متكلم وحده) به سمت ارتباطات متقابل مدرسين و فراگيران سوق داده شوند. اين امر در گروههاي كوچك آموزشي آسان است، اما تحقق آن در گروه هاي بزرگ (Large Group) چندان ساده نمي باشد. در گروه هاي بزرگ از ابزارها و فناوري هاي خاصي براي برقراري اين ارتباط استفاده مي شود. بعنوان مثال در فنآوري Audience Response system فراگيران از طريق دستگاه هاي فرستنده كوچكي که در اختیار ایشان گذاشته می شود، به سوالاتي كه مدرس بر روي پرده نمايش مي دهد، پاسخ مي دهند و نتايج به صورت زنده (Real-time) نمايش داده مي شود. اين روش اگرچه مقبوليت فراواني دارد، اما كمي و كاستي هايي نيز دارد كه از همه مهمتر، لزوم خريداري تجهيزات سخت افزاري گرانقیمت براي هر مکان آموزشي و استقرار آن تجهيزات در سالن مي باشد.

   در همين راستا، قطب علمي تكنولوژي آموزشي در پزشكي، دانشگاه علوم پزشكي مشهد، با طراحي سيستمي آنلاين مبتني بر پيام كوتاه تلفن همراه، مبحثي نوين را در پاسخ به اين نياز آموزشي باز كرده است. با كمك سرويس هاي ارزش افزوده (VALUE-ADDED) تلفن همراه، به آساني مي توان ميان شركت كنندگان و سخنرانان ارتباط برقرار نمود و نتايج آزمون ها را به صورت نمودارهاي مناسب به فراگيران نمايش داد. در اين نرم افزار مدرسين پس از ورود به سيستم (Log-in) مي توانند يك كلاس درس يا يك برنامه سخنراني را تعريف نموده و سپس براي برنامه آموزشي تعدادي سوال يا نظرسنجي چند گزينه اي طراحي نمايند.

انواع کاربردهای پیامیاد

الف- پرسش و پاسخ در کلاس های درس و سخنرانی ها مدرسين و مجريان همايش و سمينارها مي توانند با نمایش سوال در حین برنامه سوالاتی را مطرح و در ادامه برنامه آموزشي نمودارهايي كه سوالات و پاسخ هاي داده شده توسط فراگیران بر روي آنها نمايش داده مي شود، را از طريق پرده نمايش به فراگيران و شركت كنندگان نمايش دهند.

ب- ارزشیابی کلاس های درس و همایش ها مجریان همایش ها می توانند سوالات ارزشیابی برنامه ها را بر روی برگه هایی در اختیار شرکت کنندگان بگذارند تا ایشان در حین همایش و یا پس از آن از طریق پیامک، نظرات خود را در خصوص آن سوالات ارسال نمایند. شرکت کنندگان می توانند به همه سوالات در قالب یک پیام کوتاه پاسخ دهند.

ج- برگزاری آزمون ها از طریق پیام کوتاه اين سيستم قابليت برگزاري آزمون از طريق پيام كوتاه را نيز دارد. مي توان سوالات آزمون را از طريق پيام كوتاه براي مخاطبين ارسال نمود و سپس پرسش شوندگان از طريق پيام كوتاهي كه براساس فرمت خاصي بايد نوشته شود، به سوالات پاسخ مي دهند.

آدرس وب سايت : www.payamyad.com 

* براي سفارش خريد هر يک از محصولات قطب علمي، درخواست خود را به آدرس پست الکترونيکي این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید   ارسال نماييد.


 

بازگشت به صفحه طرح ها و محصولات
 

 

پربازدیدترین مطالب

اوقات شرعی

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.